Serwis poświęcony elitom politycznym w Polsce po 1989 roku (Okrągły Stół)
Aktualności / Apele

Antypolska nagonka!!!

2017-08-20

Na portalu eastbook.eu opublikowano apel do Ministra Mariusza Błaszczaka o usunięcie Kaplicy Ostrobramskiej oraz Cmentarza Obrońców Lwowa z listy ilustracji nowego polskiego paszportu. Autorzy apelu twierdzą, że Polska powinna zrezygnować z tych motywów w imię troski „o dobre relacje Polski z Litwą i Ukrainą”. Apel podpisali m. in. Witold Jurasz z Ośrodka Analiz Strategicznych, Piotr Skwieciński, Łukasz Warzecha, Piotr Zaremba, oraz niektórzy publicyści Newsweeka, Tygodnika Powszechnego i Gazety Wyborczej.

Ta lista ukazuje, że niektórym tzw.„niezależnym” i „niepokornym” dziennikarzom, do tej pory utożsamiającym się z prawicą, jest coraz bliżej do GieWu Michnika. Może to i dobrze, że zrzucają maski. Trzeba zapamiętać te nazwiska, aby w przyszłości nie dać nabrać na ich „obiektywne” opinie


Kłamstwa rzecznika praw obywatelskich o Polakach i Holokauście!!!

2017-06-25

Rzecznik Praw Obywatelskich - Adam Bodnar po swojej ostatniej wizycie w TVP Info  wypowiedział  skandaliczne zdanie: - Musimy pamiętać, że wiele narodów współuczestniczyło w realizowaniu holokaustu. W tym także naród polski.

Podpisz apel o dymisję RPO:

http://www.citizengo.org/pl/71566-rzecznik-praw-obywatelskich-adam-bodnar-w-dniu-20-czerwca-na-antenie-tvp-elujemy-do-pana-o?m=5&tcid=36503807

 

Napisz do RPO co o nim sądzisz na - biurorzecznika@brpo.gov.pl,


Prowokacja RAŚ w Sejmiku Śląskim!

2017-04-26

27.04 2017r w poniedziałek radni Sejmiku Województwa Śląskiego przyjęli rezolucję upamiętniającą 70. rocznicę rozpoczęcia akcji Wisła. Była ona inicjatywą antypolskiego Ruchu Autonomii Śląska. W rezolucji napisano m.in., że operacja, która w deklarowanych założeniach wymierzona była w Ukraińską Powstańczą Armię i Organizację Ukraińskich Nacjonalistów, w istocie stała się czystką etniczną.

– To bardzo bulwersująca sprawa –  „doszło do bardzo dziwnego sojuszu środowisk ukraińskich, które dążą do uznania akcji Wisła za czystki etniczne i zbrodnię przeciwko ludzkości, z radymi PO i Ruchu Autonomii Śląska”.

– Jednak nie mniej zaskakująca jest postawa radnych PiS, którzy wstrzymali się od głosowania. Nie było ani jednego głosu sprzeciwu.

– Środowiska nacjonalistów ukraińskich tak w Polsce, jak i poza jej granicami, a także władze Ukrainy, wykorzystują obecną, 70. Rocznicę operacji wojskowej „Wisła” do rozgrywania z Polską sprawy przyszłych roszczeń finansowych a  nawet terytorialnych. To taka „metoda salami”: najpierw akcję tę uznaje się za czystkę etniczną, później za zbrodnię przeciwko ludzkości. A skoro tak, to należą się odszkodowania.

To bardzo niebezpieczny sygnał i pierwszy krok który to grozi rozbiciu integralności państwa polskiego!

 

Wysyłajcie protesty i meile do:

Wojewoda śląski -wojewoda@katowice.uw.gov.pl


Premier RP    -  kontakt@kprm.gov.pl

Prezydent RP -  listy@prezydent.pl


Ukraiński atak na polski konsulat w Łucku z granatnika!

2017-04-03

W nocy z 28 na 29 marca 2017 r tzw. nieznany sprawca ostrzelał polski konsulat w Łucku na Wołyniu z granatnika. Pocisk trafił w ostatnie piętro, na szczęście nikt nie został ranny.

 

Wiadomo, że atak na polski konsulat został przeprowadzony w nocy, z 28 na 29 marca. Nieznani sprawcy wystrzelili w kierunku budynku pociski w ostatnie piętro, wiadomo, że na dachu zrobiła się dziura - ma ona 70 centymetrów. Polski konsul Krzysztof Sawicki poinformował, że w wyniku ataku nikt nie ucierpiał. Do ataku doszło około godziny 23.30. W budynku znajdowali się tylko ochroniarze.

Piszczie protesty w tej sprawie:

-  Prezydent RP -  listy@prezydent.pl

-  Premier RP  -  : kontakt@kprm.gov.pl

Minister MSZ -  : rzecznik[@]msz.gov.pl

oraz do Związku Ukraińców w Polsce który jawnie wspiera i promuje ukraiński ruch nacjonalistyczny(OUN-UPA) -  sekretariat@ukraina.com.pl
               zuwp@post.pl


Stop bluźnierczej "Klątwie"! Stop finansowaniu jej z naszych pieniędzy!

2017-03-01

Szanowna Pani Beata Szydło

Prezes Rady Ministrów RP

 

Szanowny Pan Zbigniew Ziobro

Minister Sprawiedliwości – Prokurator Generalny

 

Szanowna Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz

Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy


Szanowny Pan Paweł Łysak

Dyrektor Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera w Warszawie

Szanowni Państwo!

 

Pragnę wyrazić ogromne oburzenie wystawieniem w warszawskim Teatrze Powszechnym skrajnie obraźliwego spektaklu zatytułowanego „Klątwa”. Moje zdumienie wywołały potwierdzone już doniesienia i nagrania pokazujące zawartość wystawianego z pieniędzy podatników pseudo-dzieła.

 

Odpowiadacie Państwo za powszechne zgorszenie, jakie wywołała „Klątwa”. Scena teatru będącego dziedzictwem naszego narodu – rok po obchodach 1050-lecia chrztu Polski – stała się miejscem, w którym w najpodlejszy sposób obraża się św. Jana Pawła II, wartości chrześcijańskie i zmarłego tragicznie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Podpisz protest:

http://www.protestuj.pl/stop-bluznierczej-klatwie--stop-finansowaniu-jej-z-naszych-pieniedzy-,72,k.html