Serwis poświęcony elitom politycznym w Polsce po 1989 roku (Okrągły Stół)
Aktualności / Apele

Ukraina zablokowała ekshumacje ofiar rzezi wołyńskiej !!!

2017-11-07

Władze Ukrainy zablokowały możliwość przeprowadzania na jej terenie ekshumacji i prac poszukiwawczych polskich ofiar rzezi wołyńskiej i galicyjskiej sprzed 74 lat, dokonanej przez UPA. Wydane wcześniej pozwolenie zostało zawieszone.

Strona ukraińska twierdzi, że nie będzie w stanie zapewnić polskim badaczom i poszukiwaczom bezpieczeństwa w trakcie prac. To uzasadnienie dla cofniętego pozwolenia na przeprowadzenie ekshumacji na Wołyniu w miejscowościach Ostrówki i Tynne oraz w jednej z dzielnic Lwowa.

Ofiary masowych mordów, jakich dokonali na Polakach Ukraińcy, to około 10 tys. mogił pojedynczych lub zbiorowych – w większości nieoznaczonych i nieopisanych dołów śmierci.

W obliczu bardzo dużej popularności na Ukrainie zbrodniczych organizacji nacjonalistycznych OUN i UPA, które są postrzegane przez wielu za naszą wschodnią granicą jako bohaterskie, doniesienia o uniemożliwieniu prowadzenia prac ekshumacyjnych są jasnym sygnałem. Są także dowodem na to, że władze nie są już w stanie zapewnić na terenie Ukrainy bezpieczeństwa badaczom i historykom z Polski i uchronić ich przed możliwymi atakami neobanderowców.

Działania Ukraińców są odwetem za rozbiórkę nielegalnego pomnika zbrodniczej UPA w Hruszowicach.

Piszcie protesty w tej sprawie do:

- MSZ RP -  rzecznik@msz.gov.pl

- Ambasada Ukrainy w RP - emb_pl@mfa.gov.ua

- Związek Ukraińców w Polsce - sekretariat@ukraina.com.pl
               zuwp@post.pl

 

 


Antypolska nagonka!!!

2017-08-20

Na portalu eastbook.eu opublikowano apel do Ministra Mariusza Błaszczaka o usunięcie Kaplicy Ostrobramskiej oraz Cmentarza Obrońców Lwowa z listy ilustracji nowego polskiego paszportu. Autorzy apelu twierdzą, że Polska powinna zrezygnować z tych motywów w imię troski „o dobre relacje Polski z Litwą i Ukrainą”. Apel podpisali m. in. Witold Jurasz z Ośrodka Analiz Strategicznych, Piotr Skwieciński, Łukasz Warzecha, Piotr Zaremba, oraz niektórzy publicyści Newsweeka, Tygodnika Powszechnego i Gazety Wyborczej.

Ta lista ukazuje, że niektórym tzw.„niezależnym” i „niepokornym” dziennikarzom, do tej pory utożsamiającym się z prawicą, jest coraz bliżej do GieWu Michnika. Może to i dobrze, że zrzucają maski. Trzeba zapamiętać te nazwiska, aby w przyszłości nie dać nabrać na ich „obiektywne” opinie


Kłamstwa rzecznika praw obywatelskich o Polakach i Holokauście!!!

2017-06-25

Rzecznik Praw Obywatelskich - Adam Bodnar po swojej ostatniej wizycie w TVP Info  wypowiedział  skandaliczne zdanie: - Musimy pamiętać, że wiele narodów współuczestniczyło w realizowaniu holokaustu. W tym także naród polski.

Podpisz apel o dymisję RPO:

http://www.citizengo.org/pl/71566-rzecznik-praw-obywatelskich-adam-bodnar-w-dniu-20-czerwca-na-antenie-tvp-elujemy-do-pana-o?m=5&tcid=36503807

 

Napisz do RPO co o nim sądzisz na - biurorzecznika@brpo.gov.pl,


Prowokacja RAŚ w Sejmiku Śląskim!

2017-04-26

27.04 2017r w poniedziałek radni Sejmiku Województwa Śląskiego przyjęli rezolucję upamiętniającą 70. rocznicę rozpoczęcia akcji Wisła. Była ona inicjatywą antypolskiego Ruchu Autonomii Śląska. W rezolucji napisano m.in., że operacja, która w deklarowanych założeniach wymierzona była w Ukraińską Powstańczą Armię i Organizację Ukraińskich Nacjonalistów, w istocie stała się czystką etniczną.

– To bardzo bulwersująca sprawa –  „doszło do bardzo dziwnego sojuszu środowisk ukraińskich, które dążą do uznania akcji Wisła za czystki etniczne i zbrodnię przeciwko ludzkości, z radymi PO i Ruchu Autonomii Śląska”.

– Jednak nie mniej zaskakująca jest postawa radnych PiS, którzy wstrzymali się od głosowania. Nie było ani jednego głosu sprzeciwu.

– Środowiska nacjonalistów ukraińskich tak w Polsce, jak i poza jej granicami, a także władze Ukrainy, wykorzystują obecną, 70. Rocznicę operacji wojskowej „Wisła” do rozgrywania z Polską sprawy przyszłych roszczeń finansowych a  nawet terytorialnych. To taka „metoda salami”: najpierw akcję tę uznaje się za czystkę etniczną, później za zbrodnię przeciwko ludzkości. A skoro tak, to należą się odszkodowania.

To bardzo niebezpieczny sygnał i pierwszy krok który to grozi rozbiciu integralności państwa polskiego!

 

Wysyłajcie protesty i meile do:

Wojewoda śląski -wojewoda@katowice.uw.gov.pl


Premier RP    -  kontakt@kprm.gov.pl

Prezydent RP -  listy@prezydent.pl


Ukraiński atak na polski konsulat w Łucku z granatnika!

2017-04-03

W nocy z 28 na 29 marca 2017 r tzw. nieznany sprawca ostrzelał polski konsulat w Łucku na Wołyniu z granatnika. Pocisk trafił w ostatnie piętro, na szczęście nikt nie został ranny.

 

Wiadomo, że atak na polski konsulat został przeprowadzony w nocy, z 28 na 29 marca. Nieznani sprawcy wystrzelili w kierunku budynku pociski w ostatnie piętro, wiadomo, że na dachu zrobiła się dziura - ma ona 70 centymetrów. Polski konsul Krzysztof Sawicki poinformował, że w wyniku ataku nikt nie ucierpiał. Do ataku doszło około godziny 23.30. W budynku znajdowali się tylko ochroniarze.

Piszczie protesty w tej sprawie:

-  Prezydent RP -  listy@prezydent.pl

-  Premier RP  -  : kontakt@kprm.gov.pl

Minister MSZ -  : rzecznik[@]msz.gov.pl

oraz do Związku Ukraińców w Polsce który jawnie wspiera i promuje ukraiński ruch nacjonalistyczny(OUN-UPA) -  sekretariat@ukraina.com.pl
               zuwp@post.pl